2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı tamamlandı / Öğrenciler karneleri alarak yaz tatiline başladı2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı 17 Haziran 2022 Cuma günü tamamlandı. Kırklareli genelinde 51 bin 537 öğrenci karne aldı. Öğrenciler üç ay sürecek yaz tatiline başladı. Karne günü dolayısıyla Kırklareli Merkez Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda karne günü töreni düzenlendi. Törene Kırklareli Valisi Birol Ekici, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bilal Kuşoğlu, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Vali Ekici ve protokol sınıfları ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir araya gelerek karnelerini dağıttı.

2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erdi. İlimiz Kırklareli’nde bu kapsamda okullarda öğrencilere karneleri dağıtıldı. Milli Eğitim Müdürlüğünce karne töreni Merkez Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda düzenlendi. Törende Vali Birol Ekici, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Bilal Kuşoğlu öğrencilerine karnelerini dağıttı. Karne dağıtımı öncesi Vali Ekici öğrencilerle ve velilerle selamlaştı. Ardından sınıflara geçilerek karne dağıtımı yapıldı.
2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan bir mesaj yayımladı. Kalkan mesajında öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi. İl Milli Eğitim Müdürü Kalkan mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Bugün itibariyle 2021-2022 eğitim - öğretim yılını tamamlıyoruz. Bilindiği üzere dünyamızı etkisi altına alan kovid-19 salgınıyla birlikte birçok şey değişti ve çocuklarımızı etkiledi. Ancak bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımızın kararlı duruşuyla çocuklarımız yüz yüze eğitime ara vermeden devam etti. Okullarımızda sıkı bir şekilde uygulanan pandemi kurallarına uyum sayesinde ilimizde eğitim öğretim yılımız sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve 51 bin 537 öğrencimiz karnelerini almaya hak kazandı.
Sevgili Öğrenciler,
Bugün burada yıl boyunca gösterdiğiniz performansın değerlendirmesi olarak karnelerinizi alacaksınız.
Unutmayın ki!
Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir çabanın ürünüdür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olmak gerekir.
Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.
Sizler; yarının öğretmenleri, mühendisleri, doktorları, savcıları, kaymakamları, valileri, milletimizin temsilcileri, velhasıl geleceğe yön verenleri olacaksınız.
Tatiller, evet dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır.
Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz.
Tatilinizde yeni insanlarla tanışın, yeni kitaplar okuyun, yeni arkadaşlar edinin, hayvanları sevin ve en önemlisi kendinizi yeniden okuyun ve tanıyın. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir.
Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye'nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz.
Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.
Bu ülkeye değer katan,  özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.
Değerli Velilerimiz,   
Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir.
Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her birey farklı öğrenir. Bu durumda anne babaların çocuğunu iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması önemlidir.
Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.”
Eğitim Takvimi
2022 - 2023 Eğitim-Öğretim Yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. 14-18 Kasım 2022 tarihleri arasında ilk ara tatil yapılacak. 23 Ocak 2023 - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında yarıyıl tatili olacak. 17 - 20 Nisan 2023 Tarihleri arasında yılın ikinci ara tatili yapılacak. 16 Haziran 2023’de yaz tatili başlayacak. (M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol