29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni, Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın ev sahipliğinde Süleymanpaşa ilçesinde bir otelde yapıldı.
Kabul Töreni, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu kısa film gösterilerinin izlenmesi ile başladı. Kısa film gösterilerinin izlenmesinin ardından konuşan Vali Yıldırım: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türk Milleti’nin, büyük fedakârlıklarla kazandığı zaferlerin ardından kurulan Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.
Milletimiz, hürriyetine, ülkesine ve bayrağına sahip çıktığını, asla esareti kabul etmeyeceğini, asla boyunduruk altına girmeyeceğini ve bağımsızlığından hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini tüm dünyaya 99 yıl önce ilan etmiştir.
Ordusu dağıtılmış, silahları elinden alınmış, ülkesinin her tarafı işgal edilmiş bir halde iken Milletimiz, kısıtlı imkanlara rağmen tarihin gördüğü en onurlu mücadele ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Vatan sevgisi, iman ve fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz, Türk Milleti’nin zor şartlar altında ne kadar büyük işler başarabileceğinin en önemli göstergesidir.
Cumhuriyetin ilanıyla demokratik, çağdaş, katılımcı, hukukun üstünlüğüne dayalı bir yönetim benimsenmiştir. Cumhuriyet idaresinin Türk Milleti’ne ve Türkiye Cumhuriyetine çok önemli kazanımları olmuştur. Türk Milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne sebebi Cumhuriyet olmuştur.
Cumhuriyetin ilanının ardından geçen zamanda eğitimden sağlığa, spordan sanata, sanayiden altyapı ve haberleşmeye, siyasetten ekonomiye her alanda büyük gelişmeler yaşanmıştır.
Siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda gerçekleştirilen değişimlerle Türkiye’nin bölgesindeki ve dünyadaki önemi daha da pekiştirilmiştir. Devletimiz, her geçen gün gelişmiş, kalkınmış ve güçlenmiştir. Dünyanın imrenerek baktığı dev projeler hayata geçirilmiş, sanayi, ulaştırma ve tarımda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sanayi ve tarımdaki üretimimizin artması yerliliği artırmış, dışa bağımlılığımızı azaltmıştır. Her geçen gün güçlenen ve modernize olan Türk Silahlı Kuvvetleri dosta güven düşmana korku salmıştır.
Ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmiştir. Böylece Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlet olarak dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir. Türk Milleti olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Bizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olarak Cumhuriyetimizi ve istiklalimizi ilelebet korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesel ve küresel hedefleri doğrultusunda hep birlikte çalışacağız. Gençlerimize daha güçlü, daha müreffeh, daha gelişmiş bir Türkiye bırakacağız. Atalarımızdan bizlere emanet olan Cumhuriyetimizi, hep birlikte yükseltip yücelteceğiz.
Bu vesileyle, Kurtuluş Savaşımızı kazanarak Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, rahmet ve şükran duygularımla yâd ediyorum. Cumhuriyetin 99. kuruluş yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.
Ardından Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları okundu.Mesajların okunmasının ardından Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Grubu birbirinden güzel eserlerden oluşan bir dinleti sundu.
Sonrasında Vali Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, masaları ziyaret ederek davetlilerle bir süre sohbet etti ve Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.Davetliler de Vali Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’a teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Kabul Töreni, Vali Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın davetlileri uğurlamasının ardından sona erdi. (Tekirdağ Valiliği)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol