Alabalık Tesislerine İnceleme gezisi

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Arsoy, Vize’nin Balkaya Köyü’nde alabalık yetiştiriciliği yapan işletmeleri gezerek burada üretimde yaşanan sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüşmelerde bulundu. 

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, Vize İlçesi Balkaya Köyünde bulunan su ürünleri yetiştiricilik tesisini ziyaret ederek, Kartalkaya Alabalık Yetiştiricilik Tesisinin sahibi İrfan Erden’in faaliyetlerini yerinde inceledi.
İl Müdürü Mehmet Aksoy, üreticiyle gökkuşağı alabalığının yumurta sağımından, porsiyonluk boyuta gelene kadarki yetiştiricilik aşamaları ile yaşanan sorunları ve çözüm yollarını değerlendirdi. Üreticinin emeğini ortaya koyarak yaptığı bilimsel çalışmanın İlimize katkısının çok büyük olduğundan bahsetti.
Aksoy, üretimin sürdürülebilirliğini sağlayarak ve verimini artırarak İlimiz ekonomisine yapacağı katkının önemini ifade ederek, Devletin her zaman üreticinin yanında olduğunu ve desteklediğini belirtti. Ayrıca, Ülke üretimine ve ekonomisine katkıda bulunan bütün üreticilere teşekkürlerini ilettiğini belirtti. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol