Baycan, Pavli’yi ‘Balkanium’a anlattı

Kırklarelili fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Erhan Baycan, 100 yılı aşkın geçmişi ile Pehlivanköy ilçemizin geleneksel Pavli Panayırını uluslararası platformda tanıtma imkanı buldu. Balkanları, fotoğrafçılar ve bu coğrafya insanı ile buluşturmayı hedefleyen www.balkanium.org adlı web sitesinde, 111 yılı geride bırakan Pavli Panayırı hakkında bir makale kaleme alan Baycan, site ziyaretçilerine yurdumuzu ve onun insanını tanıttı.
Baycan gazetemize yaptığı açıklamada; “111 yıllık geçmişiyle Osmanlı'da günümüze Türkiye'nin en eski panayırlarından olan Pavli Panayırında çektiğim fotoğraflar, Balkanlardan belgesel fotoğraf hikayelerine yer veren www.balkanium.org adlı web sitesinde yer aldı. Pavli Panayırı fotoğraf dosyasının sitede yayınlanmasında emeği geçen Balkanium kurucusu ve yöneticisi Anđela Petrovski'ye teşekkür ediyorum” dedi.
Sitede yayınlanan yazısı İngilizce ve Sırpça olmak üzere iki dil halinde okuyucuyla buluşuyor. Baycan süreci ise şöyle anlattı “İlk olarak sitede bu formata yönelik çağrıyı gördüm. Fotoğraflarımı gönderdim. Daha sonra bir makale yazma sürecine girdim. Konu olarak Pavli Panayırını seçtim. Daha sonra yazım, İngilizce ve Sırpça olmak üzere iki dilde yayınlandı. Geri dönüşler çok güzel. Bu tür makaleleri yazmaya devam etmek istiyorum” dedi.
Erhan baycan’ın Pavli Fuarı (Pavli Fair) başlıklı yazısına www.balkanium.org adlı web sitesinden ulaşılabilir. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol