CHP İl Başkanlığına Gürcan Saatçi seçildi

CHP Kırklareli İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa eden Alaaddin Güncer’in yerine İl Sekreteri Gürcan Saatçi seçildi. Saatçinin İl Başkanlığı görevine İl Yönetim Kurulunun oy birliği ile seçildiği bildirildi.

Milletvekilliği seçimleri dolayısıyla CHP Kırklareli İl Başkanlığı görevinden istifa eden Alaaddin Güncer’in yerine seçilen isim dün açıklandı. CHP İl Yönetiminden yapılan açıklamayla Güncer’in yerine İl Sekreteri Gürcan Saatçi’nin seçildiği belirtildi. Yapılan açıklamada, “İl Başkanımız Alaaddin Güncer'in Genel Merkezimizin yayınladığı genelge gereği Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinde ayrılması üzerine; Genel Merkezimizin oluru ile bu akşam gerçekleşen yönetim kurulu toplantımızda il yönetim kurulu üyelerimizin oy birliği ile İl Sekreterimiz Gürcan Saatçi İl Başkanı seçilmiştir. Halkın iktidarına adım adım yaklaştığımız bu dönemde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde Partimizin iktidarı için çalışacağız” denildi.
Gürcan Saatçi, partisinde daha önce çeşitli kademelerde görev almış son olarak Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Saatçi İl Başkanı olarak seçilmeden öncede bu göreve vekalet etmeye başlamıştı.(H.Murat)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol