Okuldan Kışlaya 7’den 70’e Aile Eğitimi

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce 7’den 70’e okuldan, kışlaya Aile Eğitim Programı Kapsamında ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş, 5 alanda toplam 28 modülden oluşan eğitimler gerçekleştiriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen ve Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ülke genelinde uygulanan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında ileri düzey AEP Eğiticileri, AEP Formatörleri ve AE Eğiticileri tarafından Kırklareli’nde her kesime yönelik eğitimler devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Kırklareli İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen eğitimler okuldan kışlaya, 7'den 70'e Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koruyucu ve önleyici hizmetleri dahilinde arz odaklı bir anlayış ile sürdürülüyor.
Aile Eğitim Programı (AEP)
AEP ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin ve eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.Aile Eğitim Programı (AEP) ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş, 5 alanda toplam 28 modülden oluşuyor. (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol