Unutmayalım ki, eğer annemiz hala sağ ise biz onun büyümemiş evladıyız

Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak, Anneler Günü sebebiyle yayınladığı mesajında; "Aile bir toplumun en küçük yapı taşıdır. Bu yapı taşının manevi gücü anneden gelir. Annenin gücü aileye, ailenin gücü topluma, toplumun gücü dünyaya yansır. Ailenin korunması anayasal bir zorunluluk iken bu görev ihmal edilmektedir " dedi.
Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Abdurezzak mesajında şunları söyledi;
"Dünyamızı elinde şekillendiren, geleceğimizi inşa eden, hayırlı bir evlat yetiştirme uğruna kendini feda eden Anne; Toplumun temel taşı; dünümüz, bugünümüz ve yarınımız demektir.
Öyle bir medeniyetin evlatlarıyız ki 'anne'nin ayakları altına cennet serilmiş. Öyle bir medeniyetin varisleriyiz ki 'anne'ye 'öf bile demek' yasak kılınmış. Annelik vazifesi mukaddes kabul edilmiş. Bir toplumda huzur ve saadetin olabilmesi, sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için toplumda anneye hak ettiği değerin verilmesiyle olur. Çünkü bir ömrün temeli anne eliyle atılır. Gelecek annelerin yetiştirdiği evlatlarla kurulur.
 'Anne'; merhameti, sevmeyi, fedakarlık yapmayı, sabretmeyi, iyilik yapmayı, edebi, hayayı, terbiyeyi temsil eder. Şuurlu, milli ve manevi değerlere sahip çıkan ve evladına da bu şuuru aktaran bir annenin terbiyesinden geçen genç, bir millet için en büyük kıymettir. Aile bir toplumun en küçük yapı taşıdır. Bu yapı taşının manevi gücü anneden gelir. Annenin gücü aileye, ailenin gücü topluma, toplumun gücü dünyaya yansır. Ailenin korunması anayasal bir zorunluluk iken bu görev ihmal edilmektedir. Fakat şunu üzülerek belirtmek istiyorum ki, son dönemlerde maneviyattan uzaklaştırılan toplumumuzda annelerimizin de kıymetlerini bilmez olduk.
Önemi herkes tarafından bilinen dile getirilen anne, kapitalist dünya sistemde dertlerine çözümler bulunmak, yaraları sarılmak yerine bir günde anmakla geçiştirilir durumdadır.
Batı anneler günü gibi günlerde, yeryüzünde açtığı her yarayı sanki sarmış gibi takdim etmektedir. Batı 365 günden sadece bir günü anneye ayırırken, dinimiz “Cenneti” annelerin ayağının altına sermiştir. Bizlere de bu değer çerçevesinde annelerimize “öf” bile demeyecek şekilde davranmamızı emretmiştir.
Fakat her gün medyada gördüğümüz haberler, yaşadığımız olaylar bu şekilde gerçekleşmediğini her zaman ortaya koyuyor. Ülkemizde aile tahrip ediliyor.
Oysa aile bir toplumun en önemli yapı taşıdır. Bu yapı taşının manevi gücü anneden gelir. Annenin gücü aileye, ailenin gücü topluma, toplumun gücü dünyaya yansır. Bu gerçekliğe binaen Anayasamız ailenin korunmasını devlete zorunlu bir görev olarak vermesine rağmen bu görev sürekli ihmal edilmektedir.
Bütün bunlara rağmen barış, kardeşlik ve merhamet için gayret eden, şahsiyetli, fedakâr ve cefakâr annelerin emeğiyle; Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurulacaktır. Annelerimize bir ömür boyu öf bile demeden sevmek ve onlara bakmak dileğiyle bütün annelerimizin, Anneler Günü Kutlu Olsun." (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol