Vali Ekici, Lüleburgaz’da ziyaret ve temaslarda bulundu

Kırklareli Valisi Birol Ekici, gerçekleştirdiği Lüleburgaz İlçe gezisi kapsamında çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu. Vali Birol Ekici, Lüleburgaz ilçe gezisi kapsamında ilk olarak Türkiye’nin en eski doğalgaz çevrim santrali olma özelliğini taşıyan Hamitabat Doğalgaz Kombine Çevrim Santralini gezerek incelemelerde bulundu. Hamitabat Elektrik Üretim (HEAŞ) Genel Müdürü Salih Gürkan Üyümez'den üretim ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
HEAŞ Santralindeki inceleme ve temaslarının ardından Vali Ekici, Hamitabat Köy Muhtarlığını ziyaret etti. Köy Muhtarı Rüştü Tunçer’den Köy hakkında bilgiler aldı. Köyün gelişimi için devlet tarafından devam eden ve planlanan projeleri değerlendirdi.
Hamitabat Köyünde gerçekleştirdiği ziyaretler sonrası Vali Birol Ekici, Lüleburgaz’da GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan'ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Bölge Müdürlüğünü gezerek, Gazdaş'ın ilimiz ve bölgemizdeki devam eden ve planlanan projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Vali Ekici, Lüleburgaz İlçe gezisi kapsamında Yıldız Mahallesini ziyaret etti. Yıldız Mahallesinde Muhtarlığını ziyaret ederek, Muhtar Ümit Öztürk'ten mahalle hakkında bilgiler aldı. Muhtarlık ziyaretinin ardından vatandaşlar ile bir araya gelerek, isteklerini dinledi.
Lüleburgaz İlçe gezisi kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları ile de bir araya gelen Vali Ekici, “Lüleburgaz Biz Bize Yeteriz İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”ni ziyaret etti. Dernek Bşk. Emin Sanpur ve yöneticiler ile bir araya gelerek, çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Dernek ziyaretinde Kırklareli Valiliği himayelerinde dernek bünyesinde faaliyetine devam eden aşevini gezerek incelemelerde bulunan Vali Ekici, aşevinin faaliyet ve çalışmalarını yerinde inceleyerek, bilgiler aldı.
Lüleburgaz İlçe gezisi kapsamında Vali Birol Ekici son olarak Lüleburgaz Büyükkarıştıran OSB'de faaliyetlerine devam eden, sektörünün öncü kuruluşlarından ve 95 ülkeye ihracat yapan Pilsan Plastik ve Oyuncak fabrikasını ziyaret etti. Fabrika yetkilileri yetkililerden faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı. Fabrikadaki incelemelerinin ardından Vali Ekici, firma çalışanlarıyla bir araya gelerek, kolaylıklar diledi.
Vali Ekici’nin Lüleburgaz’da gerçekleştirdiği ziyaret, inceleme ve temaslarda Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce ile ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri de hazır bulundular. (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol