Yöresel Yemek Yarışması’nda, SMA hastası İdil Ayşe’ye destek

29. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında gerçekleştirilen yöresel yemek yarışması sonunda SMA Hastası İdil Ayşe’ye destek geldi...

29. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında 4 Haziran Cumartesi günü Yayla Kültür ve Sanat Alanı’nda gerçekleştirilen yöresel yemek yarışması oldukça heyecanlı geçti.
Et yemekleri, hamur işleri ve tatlı olmak üzere üç kategoride katılım sağlanan yarışmada birbirinden lezzetli işler yarıştı.
Leylandi Restaurant şefi Sancar Şişkular, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun eşi Sibel Kesimoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Şen, Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Zafer Sürer, ÇYDD Kırklareli Şubesi Başkanı Birsen Meriç, Kent Konseyi Başkanı Yasemin Ertaş, ADD GYK Üyesi Mine Sobacı, Burak Süzülmüş, Tuğba Öztermiyeci ve Yiğitcan Uçar’dan oluşan jüri heyeti, büyük emek verilen ürünleri titizlikle elemeden geçirdi.
Yapılan değerlendirme sonucunda et yemekleri kategorisinde;
Ciğer Sarma ile Mine Işıklar birinci, Tatlı Tarhana ile Aygün Çiftlik ikinci ve Elbasan Tava ile Nesibe Gülay Şenveli üçüncü oldu.
Hamur işleri kategorisinde; El Açması Patatesli Börek ile Ayşe Barbol birinci, Plaksa-Pırasalı Börek ile Ayşenur Ulus ikinci, Kıymalı Arnavut Böreği ile Sebahat Yılmaz üçüncü oldu.
Tatlı kategorisinde ise; Ballı Pasta ile Nurdan Ergül birinci, Kıbrıs Tatlısı ile Yaşar Yasemin Orhan ikinci ve Hacumakule (Boşnak tatlısı) ile Leyla Erdoğan üçüncü oldu.
Yarışmanın sonunda jüri heyeti, SMA hastası İdil Ayşe için bağışta bulunurken, dereceye giren bazı yarışmacılar da ödüllerini İdil Ayşe’ye hediye ettiklerini açıkladılar. (Kırklareli Belediyesi)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol