“Doğaya rağmen değil doğaya uyarak var olabiliriz”

Kırklareli Merkez Atatürk İlkokulu öğrencileri Kırklareli Kent Konseyi, Kırklareli Belediye Başkanlığı, DOKU Derneği, Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü iş birliği ile doğayı gözlemledi. 

Kırklareli Kent Konseyi’nin hazırladığı ve Kırklareli Belediye Başkanlığı, DOKU Derneği, Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü iş birliği ile yapılan etkinlikte Kırklareli Merkez Atatürk İlkokulu öğrencileri doğayı yakından tanıma fırsatı buldular. Konunun uzmanlarından bilgilerde alan öğrenciler doğada gözlem yaptılar.
Kırklareli Kent Konseyi’nden gerçekleştirilen etkinlikle ilgili yapılan açıklamada; “Bizler, doğaya rağmen değil doğaya uyarak var olabiliriz. Kırklareli Kent Konseyi programıyla ve bileşenlerimiz Kırklareli Belediye Başkanlığı, DOKU Derneği, Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü iş birliği ile yapılan etkinlikte Kırklareli Atatürk İ.Ö.O öğrencileri ile doğayı doğada gözlemledik. Mahmut Sürer’in koordinatörlüğünü yaptığı program; Çocuklarımıza Karapınar Şelalesinde suyun oluşumu ve ormanların önemini anlatan Jeolog Onur Güneş’in, biyolojik çeşitlilik ve hayvan türleri hakkında Sait Çetin’in sunumu, DKMP‘nin ekip ve ekipman desteği ile gerçekleştirilen kuş gözlemi, doğa yürüyüşü ile sürdü. Filiz Sünnetçioğlu’nun hazırladığı istasyonlarda oynanan oyunlarla; Doğamız, doğal kaynaklarımız, kültürümüz ve kültürel varlıklarımızın gelecek nesillere aktarılması adına katkı veren tüm bileşen ve gönüllü arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki; ‘Doğa Dostu Çocuklarımız ve Yarınlarımız Var Bizim’” denildi.(H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol