Öğrencilere “Bir Bir İki 112” projesi tanıtıldı

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu öğrencilerine "Bir Bir İki, 112" projesi hakkında bilgiler verilerek, 112 Acil Çağrı Merkezlerinin işleyişi anlatıldı.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan "Bir Bir İki, 112" projesi işbirliği protokolü kapsamında tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.
Yapılan toplantıya Vali Osman Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, protokol üyeleri, Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu öğrencileri katıldı.
Bilgilendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğittim Müdürü Hüseyin Kalkan, "Bu proje ile öğrencilerimize hayat kurtarma bilincini erken yaşta kazandırmak istiyoruz. Ayrıca bütün acil çağrı numaralarının 112 olarak tek numarada birleştiği konusunda bilgilendirerek gereksiz aramalar konusunda da öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
Vali Osman Bilgin de, düzenlenen programda İçişleri Bakanlığının tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak sevk ve koordine edilmesi kapsamında 81 ilde hayata geçirilen 112 Acil Çağrı Merkezlerinin işleyişi hakkında öğrencilere yönelik hazırlanan barkovizyon gösterisini izleyerek, öğrencilere İlimizde uygulanan "Bir Bir İki 112” projesi ile ilgili uygulamalı eğitimde tanıtım ve bilgilendirmelerde bulundu. (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol