Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde şehir içi toplu taşımanın daha konforlu olması adına 10 yeni halk otobüsü alındığını ve 11 Aralık Pazartesi günü bu araçların hizmete gireceğini belirtmişti.
Bugün Saat 11.00’da Tekulaş Çorlu Otobüs Garajı’nda Hizmet Alım Töreni ile seferlerine başlayan araçlar hakkında konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak şu cümleleri aktardı;
“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza etkin, verimli ve konforlu bir şekilde toplu ulaşım hizmeti verebilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda toplam 10 adet aracı daha toplu taşımada hizmet vermek üzere araç filomuza dâhil etmiş bulunuyoruz. Son model, konforlu ve engelsiz araçlarımızla vatandaşlarımıza kaliteli ve güvenli toplu ulaşım hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Yeni araçlarımız halkımıza hayırlı olsun”
“Araç sayımız 200’ü geçmiş olacak”
TEKULAŞ Genel Müdürü İlyas Küçükmidil ise törende şu sözleri sarf etti;
“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan TEKULAŞ A.Ş. 1 Ocak 2016 tarihinde Tekirdağ ilimiz Çorlu ilçemizde hizmet vermeye başladı. Bugün devir teslimi yapılacak araçlar ile beraber araç sayımız 200’ü geçmiş olacak. TEKULAŞ ailesi olarak 10 adet aracın hizmete alınması konusunda vermiş olduğu destekten dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkürü borç bilir yeni araçlarımızın halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz”
“Araçlarımızın Çorlu'muza hayırlı olmasını diliyorum”
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a alınan araçlar için şu şekilde teşekkür etti;
“Çorlu'muza kent içi ulaşım konusunda yatırımlarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 10 otobüs daha bugün itibarıyla Çorlu halkımızın hizmetinde olacak. Yeni toplu taşıma araçlarımızın Çorlu'muza hayırlı olmasını diliyor, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”
Şefik Kenar