Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel esnafları ziyaret ediyor. Başta mahalle esnafları olmak üzere eşrafa büyük önem gösteren Başkan Yüksel Ergene’nin Ulaş, Marmaracık, Yeşiltepe ve Sağlık gibi bölgedeki dükkanlara ziyaretler gerçekleştirip esnaf ve vatandaşa hediye vermeyi de ihmal etmedi. Ergene Belediyesinin önemli eserlerinden biri olan Atatürk Evi motifini barındıran duvar saati hediye eden Başkan Yüksel için yerel esnaf ve vatandaşlar teşekkür edip minnettar olduklarını söyledi.
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Ergene Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te dünyaya geldiği evin bire bir aynısını müze konseptiyle de birleştirerek Ergene’de öğrenciler başta olmak üzere halkımızın kullanımına sunduk. Öğrenciler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Ulu Önderimiz Atatürk’ün hayatının her evresinin tasvir edildiği müze konseptli Ergene Belediyesi Atatürk Evi’nin kabartma motif olarak yer aldığı duvar saatlerini esnafımıza ve vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler ve gördüğümüz memnuniyet bizleri de fazlasıyla mutlu ediyor” cümlelerini kullandı.
Şefik Kenar