Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri tarafından, tarım ve hayvancılık konularında “Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi” anketi yapıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarım ve Orman Bakanlığı, ülkemizin tarımsal kalkınmasını desteklemek ve çiftçilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla önemli bir adım attığını belirten teknik ekipler, "Çiftçi Eğitimi İhtiyaç Analizi" projesini hayata geçirdi. Çiftçilerin eğitim ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirleyerek, bitkisel ve hayvansal üretim alanlarında verimliliği ve üretkenliği artırmayı hedefleyen proje ile ilgili ilimizde de çalışmalara başladıklarını kaydettiler.
Bu programlar; çiftçilerimizin tarımsal teknikler, sürdürülebilir uygulamalar ve yenilikçi yöntemler konusunda bilgi ve becerilerini artırmalarına yardımcı olacak ve çiftçilerimizin eğitimine yapılan bu yatırım, onların hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerine katkıda bulunacak ve tarım topluluğumuzun genel refahını artıracak.