İlimizde Müzeler Haftası açılış programı düzenlendi. 16 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.30’da başlayan program, Kırklareli Müze Müdürlüğü Hizmet Binası’nda gerçekleşti.
Gerçekleşen Programa, Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, İl Kültür Müdürü Veli Şen ve Kırklareli Yeşilay Şube Başkanı Aslı Karakahya katıldı.
Program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti. İl Kültür Müdürü Veli Şen yaptığı konuşmasında, müzecilik faaliyetlerinin üniversiteler ve akademik camiayla birlikte paralel hareket edilmesi gereken ortak bir plan program doğrultusunda, çalışma alanı içerisinde sistematik olarak hareket edilmesi gereken çok özel bir faaliyet alanı olduğunu belirtti. Müze gönüllülerinin belgeleri ise Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer tarafından takdim edildi. Sonrasında, Bahçeşehir Koleji Öğrencilerinin “Bando Grubu” Müzik Dinletisi gerçekleşti.
Programa, keçe sanatçısı Ergül Okan’ın Keçe Sanatı Sergisi ve Kırklareli Güzel Sanatlar Lisesi Karma Resim Sergisinin açılışı yapılarak devam edildi. Son olarak müze ziyareti yapılarak program sona erdi.
Hatice Arzu Kaya